Realizace monolitických konstrukcí

  • Úvod
  • Realizace monolitických konstrukcí

Monolitické stavby se uplatňují při realizaci mnoha typů budov, včetně designových rodinných domů a stávají se stále populárnější pro svůj neotřelý vzhled, který spojuje prvky futurismu a minimalismu.

Náš tým sestává z odborníků v oboru monolitických staveb a jsme schopni zajistit betonové konstrukce na míru dle požadavků a přání zákazníka. Provádíme konstrukce betonových stěn, stropních betonových desek, betonového oplocení.

Co je betonový monolit?

Monolit vzniká spojením železného armování, které se následně zalije certifikovanou betonovou směsí, do již připraveného bednění. Dalším krokem je zhutňování betonu, které zamezí vzniku dutin. Nakonec se beton udržuje optimálně vlhký, aby nedocházelo k přílišnému odpařování vody, které vzniká nejčastěji při stavbách v letních měsících.

Pracujeme s kvalitním bedněním

Víme, že bednění je základem pro kvalitně provedenou betonovou konstrukci. Používáme pouze kvalitní bednění a naši specialisté na monolitické betonové konstrukce věnují kvalitnímu bednění maximální pozornost. A proto využíváme bednění od firmy DOKA.

Matrice použité při bednění nemusí zanechat na betonu jen klasický otisk bednění. Matrice lze opatřit různými designovými úpravami, přes jednoduché vzory až po ornamenty či nápisy, čímž se docílí maximální originality.

Betonové domy budoucnosti

Betonové konstrukce z monolitu jsou výhodné například i pro velmi populární stavby nízkoenergetických domů, kde se uplatní jejich výborné tepelně i zvukově izolační vlastnosti. Použití monolitu dovoluje oproti klasické stavbě cihlového domu použití neobvyklých architektonických prvků, které ocení zejména milovníci designových domů.

Kontaktujte nás

Pokud hledáte kvalitně a dobře odvedenou práci a spolehlivé odborníky v oboru stavebnictví, můžete se s důvěrou obrátit na MANDSANIE. Naše práce je náš koníček a naší touhou je spokojený zákazník.

Kontaktovat